تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

باسلام ضمن تبریک سال نو؛ راستان کالا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

باسلام ضمن تبریک سال نو؛ راستان کالا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

راستان مگ

کنترلر دیزل ژنراتور چیست؟ کنترل پنل دیزل ژنراتور

کنترل پنل چیست؟

از نظر بصری، کنترل پنل مجموعه ای از نمایشگرها است که اندازه گیری پارامترهای مختلف مانند ولتاژ، جریان و فرکانس را از طریق گیج ها و مترها نشان می دهد.

این کنتورها و گیج ها در بدنه ای فلزی، معمولاً ضد خوردگی، برای محافظت در برابر تأثیر باران یا برف تنظیم می شوند.

پنل ممکن است بر روی بدنه خود ژنراتور نصب شود که معمولاً در ژنراتورهای کوچک وجود دارد.

اگر آنها بر روی ژنراتور نصب شده باشند، معمولا دارای پدهای ضد لرزش هستند که به جداسازی پانل کنترل از ضربه کمک می کند.

پانل های کنترل برای یک ژنراتور صنعتی بزرگتر می توانند کاملاً از ژنراتور جدا باشند و معمولاً به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانند به تنهایی بایستند.

این واحدها همچنین ممکن است به صورت قفسه ای یا دیواری در کنار ژنراتور نصب شوند که در داخل یک محفظه یا برنامه های داخلی مانند مرکز داده رایج است.

پنل‌های کنترل معمولاً دارای دکمه‌ها یا کلیدهایی هستند که به عملکرد ژنراتور کمک می‌کنند، مانند دکمه خاموش یا کلید روشن، سوئیچ ها و… معمولا بر اساس عملکرد گروه بندی می شوند.

کنترل پنل ژنراتور چیست؟

کنترلر دیزل ژنراتور (پنل دیزل ژنراتور)، ژنراتور را کنترل و محافظت می کند. پانل کنترل مجموعه ای از اجزا خواهد بود که آنها با هم باید موتور دیزل و دینام AC را در حین کار نظارت کنند و اطمینان حاصل کنند که خوانش ها در پارامترهای از پیش تعیین شده باقی می مانند.

پانل کنترل همچنین برای راه اندازی و توقف ژنراتور، خواندن کدهای عیب تشخیصی در موتورهای سازگار و پارامترهای نمایشگر برای کاربر استفاده می شود. همچنین می توان از آن با پنل ATS برای عملیات قطع خودکار برق استفاده کرد.

EMKO Trans AMF 2 2

بخش های اصلی کنترل پنل دیزل ژنراتور چیست؟

ماژول کنترل:

ماژول کنترل قلب پنل است. این ماژول الکترونیکی در اصل یک PLC کوچک است که سیگنال‌های الکتریکی را دریافت می‌کند و تصمیم می‌گیرد چه کاری انجام دهد.

اینها معمولاً برای دستیابی به نتایج متفاوت برای برنامه های مختلف قابل برنامه ریزی هستند.

ژنراتورهای قدیمی ممکن است با استفاده از ابزارها و دستگاه های آنالوگ عملکرد مشابهی داشته باشند.

ریل ترمینال:

ریل ترمینال – همیشه نصب نمی شود اما به طور کلی مفید است. این یک نقطه اتصال برای همه کابل هایی است که از موتور و دینام می آیند، سپس به ماژول کنترل متصل می شوند.

به طور مساوی خروجی های ماژول کنترل به ریل ترمینال منتقل می شود و سپس به موتور و دینام تغذیه می شود.

فیوزها یا قطع کننده های مدار کوچک اغلب روی ریل ترمینال یافت می شوند و به عنوان وسایل حفاظتی عمل می کنند.

ترانسفورماتورهای جریان:

ترانسفورماتورهای جریان برای تبدیل جریان خروجی بالای دینام به جریان کمتر برای نظارت استفاده می شوند.

الکترونیک حساس در ماژول کنترل نمی تواند مستقیماً جریان های عظیمی را که از ترمینال های دینام می آید نظارت کند، معمولاً ترانسفورماتورهای جریان جریان را برای نظارت به محدوده 0-5 آمپر تبدیل می کنند.

یک قطع کننده مدار:

قطع کننده خروجی اصلی که همیشه در کنترل پنل یافت نمی شود، می تواند در واحدهای بزرگ جداگانه و مستقل باشد. قطع کننده مدار برای توقف جریان جریان در مواقع اضافه بار یا اتصال کوتاه استفاده می شود.

کنترلر دیزل ژنراتور:

این ماژول شروع خودکار چند وظیفه ای انعطاف پذیر را ادغام می کند. این برای ژنراتور تجهیزات پشتیبانی زمینی هواپیما با فرکانس 400 هرتز مناسب است. می توان آن را برای شارژ خودکار باتری موتور برنامه ریزی کرد.

کاربردهای صنعتی:

هنگامی که در مورد کاربردهای صنعتی است، توصیه می کنیم از کنترلر دیزل ژنراتور امکو استفاده کنید.

این یک ماژول چند منظوره خودکار استارت و شروع کلید است. این برای موتورهای دیزلی طراحی شده است و به ویژه قوی است. صفحه نمایش می تواند تا -40 درجه سانتیگراد کار کند. در نتیجه، این کنترل کننده دیزل ژنراتور برای ژنراتورهای برقی مناسب است که به ویژه در محیط های سخت کار می کنند.

EMKO Trans midi AMF 2 2

سیستم کنترل ژنراتور چیست؟

سیستم کنترل ژنراتور (که گاهی اوقات تابلوهای کنترل نیز نامیده می شود) اساساً هاب سیستم ژنراتور شما است.

سیستم کنترل تعدادی از جزئیات، نقاط داده و مجموعه اطلاعات مربوط به ژنراتور شما را نمایش می دهد.

برخی از اطلاعات معمولی نشان داده شده در صفحه کنترل ژنراتور شامل ولتاژ، فرکانس و جریان است.

بسته به نوع سیستم، ممکن است یک صفحه نمایش، متر یا سنج برای نمایش سطوح فعلی داشته باشد.

به همین ترتیب، بسته به اندازه سیستم ژنراتور در محل، خود پانل کنترل ممکن است به عنوان یک دستگاه مستقل از واحد جدا شود.

سیستم های کنترل ژنراتور می توانند به مواردی مانند عیب یابی، یادآوری سطح خدمات و وضعیت فعلی کمک کنند.

کنترل پنل ژنراتور چگونه کار می کند؟

پانل های کنترل ژنراتور توسط یک ریزپردازنده تغذیه می شوند که هر فرآیندی را از درون خود ژنراتور نظارت و ارزیابی می کند.

به عنوان مثال، یک دماسنج دمای داخلی ژنراتور را کنترل می کند. هنگامی که به یک سطح از پیش تنظیم شده رسید، ژنراتور به طور خودکار خاموش می شود تا از هر گونه آسیب ناشی از گرمای بیش از حد جلوگیری کند.

به طور مشابه، اگر با یک سوئیچ انتقال خودکار (ATS) ترکیب شود، ژنراتور به طور خودکار قطع برق را تشخیص داده و راه اندازی می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ خرابی قابل توجهی برای سیستم شما نخواهد داشت.

دکمه‌ها، گیج‌ها و صفحه‌های کنترل پنل معمولاً برای عملکردهای مختلف با هم گروه‌بندی می‌شوند.

این نه تنها کارکرد و پیروی از عملکرد تعریف شده کنترل پنل را آسان می‌کند، بلکه احتمال فشار دادن دکمه اشتباه توسط مهندس یا همکار را محدود می‌کند.

Emco control board model EAOM19 1

کاربرد کنترل پنل در دستگاه های مختلف چیست؟

هر قطعه پیچیده ای از ماشین آلات به یک رابط کاربری نیاز دارد تا کاربر را قادر سازد تا بر عملکرد خود نظارت کند، عملکرد کارآمد را بررسی کند و در صورت لزوم مداخله کند.

ماشین‌ها بر اساس عوامل متعددی مانند خستگی، شرایط آب و هوایی و فرسودگی قطعات و قطعات، بیش از حد گرم می‌شوند، سرعتشان کاهش می‌یابد، سرعت می‌دهند یا به طور کلی عملکردشان متفاوت است.

در ماشین‌های الکتریکی، مانند ژنراتورها، این تغییرات متغیر یک سیگنال الکتریکی را تشکیل می‌دهند.

این سیگنال ها را می توان به صورت هوشمند برای کنترل عملکرد دستگاه پردازش کرد، بسیاری از ماشین‌ها در محیط‌های شهری (مانند چراغ‌های سیگنال و درب‌های اتوماتیک) به دلیل وجود چنین کنترل‌کننده‌هایی کاملاً خود مدیریت می‌شوند.

آنها دارای حسگرهایی هستند که می توانند تغییرات در ویژگی های فیزیکی مانند گرما و سرعت را تشخیص دهند و بر این اساس سیگنال تولید کنند.

ژنراتورهای مدرن نیز حسگرهای مشابهی برای تشخیص تغییرات در انواع پارامترهای مختلف دارند. از اینها می توان برای کنترل ژنراتور از طریق یک کنترل پنل استفاده کرد.

Emco control board model EAOM19 2

سوالات متداول

کنترل پنل چیست؟ از نظر بصری، کنترل پنل مجموعه ای از نمایشگرها است که اندازه گیری پارامترهای مختلف مانند ولتاژ، جریان و فرکانس را از طریق گیج ها و مترها نشان می دهد.
کاربرد کنترل پنل چیست؟ هر قطعه پیچیده ای از ماشین آلات به یک رابط کاربری نیاز دارد تا کاربر را قادر سازد تا بر عملکرد خود نظارت کند، عملکرد کارآمد را بررسی کند و در صورت لزوم مداخله کند.

 

فروشگاه اینترنتی راستان کالا یکی از فروشگاه های آنلاین ایران است که در زمینه :

فعالیت میکند.

شرکت فنی مهندسی راستان(راستان کالا) مشاوره، آموزش، فروش و اجرا پروژه های اتوماسیون صنعتی و وارد کننده اینورتر، سروموتور، قطعاتcnc و PLC ،HMI در کشور با کادری مجرب بیش از بیست سال تجربه می باشد

با هدف کسب رضایت شما مشتریان عزیز، محصولات خود را بدون واسطه و با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت ارائه میدهد. همچنین سیستم مشاوره در خرید به منظور انتخاب بهترین راه حل پروژه های صنعتی و انتخاب بهترین محصول با توجه به نیاز مشتریان، برای شما عزیزان در نظر گرفته است.

برای دیدن جدیدترین محصولات به اینستاگرام ما بپیوندید.

ٖ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه بیشتر...

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.