ساعت کاری شرکت 8:30 الی 17:30 | تلفن: 02128427407

آموزش شارژ موبایل و لپتاپ با باتری ماشین (اینورتر خودرو)

اینورتر خودرو و مبدل برق ماشین

اینورترهای خودرو یکی از ابزارهای مهم برای تبدیل جریان مستقیم ۱۲ ولت باتری خودرو به جریان متناوب ۲۲۰ ولت برای استفاده از دستگاه‌های برقی مانند لامپ، ماشین‌شارژ، تلویزیون و … هستند. در این مقاله، آموزش استفاده از اینورتر خودرو با باتری ماشین برای تغذیه دستگاه‌های برقی را بررسی خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی:  برسی قطعات داخلی اینورتر gd350a اینوت invt

قدم ۱: ابتدا باید اینورتر خودرو را در محل مناسب قرار دهید. برای استفاده، باید آن را به باتری ماشین متصل کنید. پس از اتصال اینورتر به باتری ماشین میتوانید از پریز های خروجی تعبیه شده در اینورتر استفاده کنید.

قدم ۲: انتخاب باتری مناسب برای استفاده از اینورتر خودرو، باید باتری ماشین شما کافی برای تأمین برق برای دستگاه برقی باشد. برای اطمینان از این موضوع، بهتر است قبل از خرید اینورتر، جریان باتری را بررسی کنید.

قدم ۳: استفاده از اینورتر پس از نصب و انتخاب باتری مناسب، می‌توانید از اینورتر خودرو برای تأمین برق برای دستگاه‌های برقی استفاده کنید. برای استفاده، باید دستگاه مورد نظر خود را به یک پریز برق معمولی وصل کنید و سپس پریز برق را به یکی از پریز‌های برق ماشین وصل کنید. پس از اتصال، می‌توانید دستگاه خود را روشن کنید و از آن استفاده کنید.

قدم ۴: خاموش کردن اینورتر

پس از استفاده از دستگاه برقی، بهتر است اینورتر را خاموش کنید. برای خاموش کردن اینورتر، معمولاً باید دستگاه برقی را قطع کرده و سپس کلید خاموش را در دستگاه خودرو فشار دهید. اگر از یک اینورتر با کلید روشن/خاموش استفاده می‌کنید، برای خاموش کردن اینورتر، کافی است کلید را به حالت خاموش برگردانید.

نکته مهم:

  • در صورت عدم استفاده از اینورتر برای مدت طولانی، بهتر است آن را خاموش کنید و از باتری ماشین جدا کنید تا جریان باتری را تخلیه نکند.
lazy راستان کالا
lazy راستان کالا

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

2 دیدگاه در “آموزش شارژ موبایل و لپتاپ با باتری ماشین (اینورتر خودرو)

  1. Arash گفت:

    خیلی ویدیوی مفید و قشنگی بود ایول😁🔥

    1. خوشحالم براتون مفید بوده☺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.