حضور شرکت مهندسی راستان در نمایشگاه برق و اتوماسیون صنعتی مشهد؛ ۱۲ الی ۱۵ تیرماه (مطالعه توضیحات)

تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

باسلام ضمن تبریک سال نو؛ راستان کالا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

باسلام ضمن تبریک سال نو؛ راستان کالا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. تلفن تماس جهت استعلام قیمت و موجودی محصول: 09158910345

نکته مهم در خرید مبدل برق 12 به 220 ولت یا اینورتر خودرو

قبل از انتخاب یک اینورتر برای نیازهای خود، توصیه می کنیم این صفحه را بخوانید و به تعاریف توضیح داده شده توجه کنید. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا برخی از اینورترها قیمت بیشتری دارند و برخی دیگر کمتر. این تعاریف می تواند برای همه مدل های اینورترها اعمال شود، خواه توسط ما عرضه شده باشند یا نه.

از چه اندازه اینورتر استفاده کنم؟

اندازه اینورتر انتخابی شما بستگی به توان بر حسب وات (یا جریان بر حسب آمپر) دستگاه/تجهیزاتی دارد که می خواهید کار کنید (مصرف برق را با مراجعه به صفحه مشخصات روی دستگاه یا ابزار پیدا کنید یا اطلاعات را در راهنمای دستگاه اگر این اطلاعات در دسترس نیست، با تامین کننده دستگاه چک کنید). شما باید هم رتبه پیوسته را بر حسب وات یا آمپر بدانید. و امتیاز پیک/سرج بر حسب وات یا آمپر. بدون این اطلاعات هیچ گونه محاسبه دیگری امکان پذیر نیست.

وات پیک/سرج پیوسته در مقابل

اینورترها در توان پیوسته و قدرت پیک/سرج رتبه بندی می شوند. توان پیوسته کل وات هایی است که اینورتر می تواند به طور نامحدود پشتیبانی کند، در حالی که توان پیک/سرج میزان توانی است که اینورتر می تواند برای مدت کوتاهی ارائه کند، معمولاً هنگام راه اندازی تجهیزات/دستگاه. موتورهای القایی که دستگاه هایی مانند تهویه مطبوع، یخچال، فریزر، پمپ و غیره را به حرکت در می آورند، ممکن است پیک/سرعت راه اندازی 3 تا 7 برابر امتیاز مداوم داشته باشند.

 

تبدیل AMPS به وات

تجهيزات/دستگاه را ضربدر AMPS در 230 (ولتاژ AC) = وات (تقريبي)

 

کار کردن روی قدرت

تجهیزات/دستگاه را AMPS x 230 V (ولتاژ AC) ضرب کنید تا توان تقریبی WATTS یا AC بدست آید.

 

محاسبه بار تقریبی راه اندازی (اوج/وات موج)

ضربدر وات تجهیزات/دستگاه در 3 = PEAK/SURGE WATTS (تقریبی)

 

بنابراین اگر می خواهید دستگاهی را با بار پیوسته 5 آمپر و پیک بار 15 آمپر راه اندازی کنید:

توان: V x I = VA یعنی 230VAC x 5A = توان پیوسته 1150 وات

توان: V x I = VA، یعنی 230VAC x 15A = 3450 وات پیک/سرج (همچنین به عنوان جریان شروع یا هجوم نیز شناخته می‌شود).

شما به یک اینورتر با توان پیوسته تقریباً 1500 وات و با امتیاز پیک/سرج تقریباً 3500 وات نیاز دارید. همیشه توصیه می‌شود که ضریب ایمنی را با بیش ارزش‌گذاری 20 تا 25 درصد نسبت به رتبه‌بندی پیوسته ایجاد کنید.

تفاوت بین سینوسی اصلاح شده و موج سینوسی خالص چیست؟

اینورترها یا موج سینوسی اصلاح شده (موج مربعی) یا خروجی موج سینوسی خالص دارند.

اینورتر سینوسی خالص

این بهترین شکل موج خروجی است که می‌توانید از یک اینورتر خارج کنید و همه دستگاه‌ها می‌توانند بدون تداخل یا گرمای بیش از حد آن را از بین ببرند. برخی از مزایای آن به شرح زیر است:

 

شکل موج ولتاژ خروجی، موج سینوسی خالص با اعوجاج هارمونیک بسیار کم و همانند منبع ESKOM است.

بارهای القایی مانند اجاق های مایکروویو و موتورها به درستی کار می کنند، کم صداتر و خنک تر می شوند

کاهش نویز صوتی و الکتریکی در فن ها، چراغ های فلورسنت، تقویت کننده های صوتی، تلویزیون، کنسول های بازی، فکس و منشی تلفنی

از خرابی رایانه ها، چاپ های غیرقابل خواندن، و اشکالات و نویز در مانیتورها جلوگیری می کند.

در شرایط اضافه بار، اضافه ولتاژ، کمبود ولتاژ و دمای بیش از حد می توان به طور موثر به صورت الکترونیکی محافظت کرد

اینورتر موج سینوسی اصلاح شده

اینورتر موج سینوسی اصلاح شده دارای محدودیت هایی است. اینها برخی از لوازمی هستند که ممکن است هنگام خاموش کردن اینورترهای اصلاح شده Sinwave با مشکل مواجه شوند:

  • پرینترهای لیزری، دستگاه های فتوکپی، هارد دیسک های مغناطیسی نوری
  • برخی از چراغ های فلورسنت با بالاست های استاندارد
  • ابزارهای برقی که از قدرت “حالت جامد” یا کنترل سرعت متغیر استفاده می کنند
  • برخی از شارژرهای باتری برای ابزارهای بی سیم
  • گاهی اوقات در برخی از تلویزیون ها تداخل ایجاد می کند
  • ساعت دیجیتال با رادیو
  • چرخ خیاطی با کنترل سرعت/ریزپردازنده
  • تجهیزات پزشکی مانند تغلیظ کننده اکسیژن

اینورترهای موج سینوسی اصلاح شده معمولاً فقط توسط فیوزهای استاندارد محافظت می شوند که در شرایط عادی همیشه به اندازه کافی سریع نیستند، بنابراین در برابر خرابی بسیار آسیب پذیرتر هستند. استفاده از یک اینورتر موج سینوسی خالص قطعاً سودمند است زیرا اینورتر موج سینوسی خالص می تواند اساساً هر نوع تجهیزاتی را برخلاف یک اینورتر موج سینوسی اصلاح شده / موج مربعی پله ای اجرا کند.

چگونه یک اینورتر وصل کنم؟

اینورترهای کوچک (150 وات) دارای آداپتور فندکی هستند و ممکن است به سوکت فندک خودرو شما وصل شوند. واحدهای 300 وات و بالاتر با کابل‌های اتصال DC عرضه می‌شوند که باید مستقیماً به باتری متصل شوند.

اینورترهای بزرگتر (300 وات و بیشتر) باید مستقیماً به باتری متصل شوند. اندازه کابل به فاصله بین باتری و اینورتر بستگی دارد و در دفترچه راهنمای مالک مشخص خواهد شد.

هنگام اتصال اینورتر به باتری از ضخیم ترین سیم موجود، در کوتاه ترین طول عملی استفاده کنید.

توجه: توصیه‌های اندازه کابل ممکن است در برندها و مدل‌های اینورتر متفاوت باشد. قبل از خرید، راهنمای مالک را برای مدلی که خریداری کرده اید بررسی کنید.

از چه نوع باتری استفاده کنم؟

اینورترهای کوچک: اکثر باتری‌های خودرو و دریایی منبع تغذیه کافی را برای 30 تا 60 دقیقه حتی زمانی که موتور خاموش است فراهم می‌کنند. زمان واقعی ممکن است بسته به سن و وضعیت باتری، و نیاز برقی که توسط تجهیزاتی که توسط اینورتر کار می‌کند روی آن قرار می‌گیرد، متفاوت باشد. اگر از اینورتر در حالی که موتور خاموش است استفاده می کنید، باید موتور را هر یک ساعت روشن کنید و بگذارید 15 دقیقه کار کند تا باتری دوباره شارژ شود.

اینورترهای 300 وات و بزرگتر: توصیه می کنیم از باتری های چرخه عمیق (دریایی یا خورشیدی) استفاده کنید که چندین صد چرخه شارژ/دشارژ کامل را به شما ارائه می دهد. اگر از باتری‌های راه‌اندازی معمولی خودرو استفاده کنید، پس از حدود دوازده دوره شارژ/دشارژ فرسوده می‌شوند (باتری‌های خودرو برای انجام این نوع کار طراحی نشده‌اند!).

هنگام کار با اینورتر با باتری سیکل عمیق، موتور را هر 30 تا 60 دقیقه روشن کنید و بگذارید 15 دقیقه کار کند تا باتری دوباره شارژ شود.

هنگامی که اینورتر از وسایلی با بار مداوم بالا برای دوره های طولانی کار می کند، توصیه نمی شود که اینورتر را با همان باتری مورد استفاده برای تغذیه ماشین یا کامیون خود تغذیه کنید. اگر باتری ماشین یا کامیون برای مدت طولانی استفاده شود، ممکن است ولتاژ باتری تا جایی تخلیه شود که باتری برای راه‌اندازی خودرو قدرت ذخیره کافی نداشته باشد. در این موارد، ایده خوبی است که یک باتری سیکل عمیق اضافی برای اینورتر (نصب شده در نزدیکی اینورتر) و کابل به باتری راه اندازی داشته باشید. توصیه می شود بین باتری ها با رگولاتور جداگانه ایزولاتور باتری نصب شود.

چه مدت می توانم لوازم خانگی را از اینورتر کار کنم؟

این بستگی به اندازه باتری انتخاب شده و نوع باتری های مورد استفاده دارد.

 

باتری‌های چرخه عمیق (دریایی/خورشیدی) معمولاً بالاترین میزان ذخیره را دارند. آنها به طور خاص برای مقاومت در برابر تخلیه های مکرر برق و شارژ مجدد طراحی شده اند.

 

باتری های استارت خودرو نباید کمتر از 90 درصد حالت شارژ تخلیه شوند و باتری های چرخه عمیق دریایی/خورشیدی نباید زیر 50 درصد حالت شارژ تخلیه شوند. انجام این کار بر اساس توصیه های اکثر سازندگان باتری، عمر باتری را کوتاه می کند.

 

توجه: اگر قصد دارید از ابزارهای برقی برای مصارف تجاری یا هر بار 200 واتی برای بیش از 1 ساعت به طور منظم استفاده کنید (بین شارژ مجدد باتری)، توصیه می کنیم یک باتری کمکی برای تامین برق اینورتر نصب کنید. این باتری باید از نوع چرخه عمیق باشد و به اندازه ای باشد که انتظارات زمان کار شما را با موتور خودرو خاموش برآورده کند. باتری کمکی باید از طریق یک ماژول ایزولاتور/رگولاتور به دینام متصل شود تا از تخلیه اینورتر باتری استارت خودرو در زمانی که موتور خاموش است جلوگیری شود.

ممنونم از اینکه همراه راستان کالا بودید🌹

ٖ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالعه بیشتر...

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.