0%

واگن هایوین سایز 25 HG هایوین تایوان HIWIN

شناسه محصول: 0

موجودی/قیمت با تماس ۰۹۱۵۱۵۷۸۷۷۹

واگن سایز 25 میلی متر برند هایوین (HIWIN)

لینیر گاید هایوین سری HG

ریل و واگن های Hiwin سری HG بابهینه سازی ساختار شیار قوس دایره ایی نسبت به سایر تجهیزات، ظرفیت بار و سختی بالاتری دارد. این ویژگی سبب مقاومت در برابر بارهای شعاعی، شعاعی معکوس، شعاعی جانبی می شود. سری HG قابلیت خود ترازی در برابر خطاهای ناشی از نصب را دارند و به مدت طولانی با سرعت و دقت بالا و حرکت خطی صاف کار می کنند. به دلیل کنترل دقیق ابعاد، تلرانس ابعادی سری HG را می توان در یک محدوده مناسب نگه داشت، به این معنی که هر واگن و ریل در یک سری خاص می تواند در کنار هم حفظ شود.

واگن ها در سری HG دو مدل فلنچی و مربعی هستند که سری فلنچی جهت لینیرگاید های با ارتفاع پایین تر و سطح گسترده تر استفاده می شوند. ریل های سری EG علاوه بر نصب به صورت استاندارد بالا، در نوع نصب پایین هم قابل استفاده هستند.

دقت سری HG را در 5 دسته نرمال (C)، بالا (H)، دقیق (P)، بسیار دقیق (SP)، فوق العاده دقیق (UP) طبقه بندی می شود.

شرکت HIWIN از بهترین شرکت های تولید کننده اتوماسیون صنعتی تایوان بوده که دارای محصولات فراوانی در این زمینه می باشد. از محصولات این شرکت می توان به سرو موتورها، استپ موتورها، جک های خطی، موتورهای خطی و غیره نام برد. از معروفترین محصولات این شرکت لینیرگایدها و بال اسکروها می باشد. این محصولات در سری های مختلف تولید می گردد:

 • ریل و واگن هایوین HG
 • ریل و واگن هایوین EG
 • ریل و واگن هایوین WE
 • ریل و واگن هایوین RG
 • ریل و واگن هایوین مینیاتوری MGW/MGN
 • ریل و واگن هایوین QH, QE

سری HG برای ماشین آلات CNC و سری EG برای سیستم های اتوماسیون و سری WE برای ماشین آلات تک محوره و سری RG برای کاربردهای سنگین و سری MGW/MGN برای کاربرد پزشکی و سری QH , QE برای کاربرد سرعت بالا استفاده می گردد.

لینیر گاید هایوین سری EG

طراحی ریل و واگن های Hiwin سری EG به گونه ای است، که علاوه بر ظرفیت تحمل بار بالا و سختی بالا قابلیت تحمل بار در هر چهار جهت و همچنین خودترازی را دارد. این مدل با ارتفاع پایین تر و طول کوتاه تر جهت تجهیزات و ماشین آلات اتوماسیون دقیق با سرعت بالا مناسب می باشد. نگهدارنده به گونه ای طراحی شده است که ساچمه ها را حتی در صورت خارج شدن از ریل در واگن نگه دارد.

راهنمای خطی سری EG به انواع غیر قابل تعویض و قابل تعویض که هردو دارای ابعاد یکسانی می باشند، طبقه بندی می شوند. در نوع قابل تعویض به دلیل کنترل دقیق ابعادی، دقت کلاس P حفظ می شود و ریل و واگن به راحتی قابل رد و بدل هستند. این مدل برای مشتریانی که ریل های تجهیزات آن ها نیاز به همسان سازی محوری ندارند، مناسب هستند.

واگن ها در سری EG هم دو مدل فلنچی و مربعی هستند و ریل های سری EG هم علاوه بر نصب به صورت استاندارد بالا، در نوع نصب پایین هم قابل استفاده هستند. دقت سری EG مانند سری HG در پنج کلاس طبقه بندی می شوند.

لینیر گاید هایوین سری WE (چهار ردیف ریل عریض)

ریل و واگن های Hiwin سری WE با ریل های عریض چهار ردیفی علاوه برتحمل بار های شعاعی، بارهای شعاعی معکوس و جانبی را با زاویه نقطه تماس درجه 45 متحمل می شود.ریل عریض در این مدل عامل تحمل بارهای زیاد و سختی بالا می باشد. توانایی استفاده از یک ریل تک و پروفیل کوچک با مرکز ثقل کوچک در مواردی که فضا محدود است یا نیاز به بارهای لحظه ایی زیاد است ایده آل می باشد.

لینیر گاید های سری WE هم به انواع غیر قابل تعویض و قابل تعویض طبقه بندی می شوند. شماره مدل سری WE اندازه، نوع، کلاس دقت، کلاس پیش بارگیری و غیره را مشخص می کند. واگن ها در سری WE دو مدل فلنچی و مربعی هستند و ریل های سری WE، نصب به صورت استاندارد بالا هستند.

لاینیر گاید های مینیاتوری MG

ریل و واگن های Hiwin سری MG به دو دسته سری MGN نوع باریک و سری MGW نوع عریض دسته بندی می شودند.

لینیرگاید MGN نوع باریک دارای سیستم گردش غلتکی شامل واگن، ریل، ساچمه ها، درپوش انتهایی و نگهدارنده و سیستم حفاظت از گردو غبار شامل کاسه نمد و کاپ و همچنین سیستم روغنکاری شامل مسیرها و گریس خور می باشد.

در نوع مینیاتوری عریض ظرفیت تحمل بارگذاری لحظه ایی افزایش می یابد و طراحی تماس قوس گوتیک ویژگی سختی بالا در همه جهات را ایجاد می کند. ساچمه های استیل توسط نگهدارنده مینیاتوری نگه داشته می شود و حتی در صورت خارج شدن واگن ها هم ساچمه ها نمی افتند.

لینیر گاید هایوین سری QH

ریل و واگن های Hiwin سری QH راهنمای خطی نوع بار سنگین، با فناوری SynchMotion M براساس یک تماس قوس چهار ردیفه ایی می باشد که حرکت روان تر و عملکرد طولانی تری دارد. این مدل ها برای کابردهای صنعتی گسترده تر استفاده می شوند. در صنعت هایتک که به سرعت بالا، سر و صدای کم و کاهش گرد و غبار نیاز است، سری HIWIN-QH با سری HIWIN-HG قابل تعویض است.

لینیرگاید هایوین سری RG

سری RG از محصولات جدید شرکت HIWIN  است و از ساچمه های استوانه ای (Roller) برای جابه جایی بهتر و همچنین تحمل بار بیشتر بهره میبرد. سری RG از استحکام فوق العاده بالا و طرفیت بار بالایی برخوردار است و زاویه تماس 45 درجه طراحی شده است، عملکرد بالا و دقت بالا و دستیبابی به طول عمر طولانی از ویژگی های این سری است.

راهنمای کد ریل های هایوین

برای نمونه کد زیر را در نظر بگیرید:

HG R 25 1200 E P R

 • HG نشان دهنده سری ریل، حرف R نشان دهنده قابل تعویض بودن ریل و عدد ۲۵ نشان دهنده سایز ریل می باشد.
 • عدد ۱۲۰۰ نشان دهنده طول شاخه ریل است.
 • حرف E در صورت وجود نشان دهنده ریل های ویژه می باشد.
 • حرف P نشان دهنده دقت ریل می باشد که می تواند حروف C یا H یا P باشد.
 • در نهایت حرف RC نشان دهنده ریل های تقویت شده است.
 

لینیر گاید یا ریل و واگن چیست؟

یکی از مهمترین مکانیزم های حرکتی لینیر گاید یا ریل و واگن می باشد. لاینر گاید جهت ساپورت بار مکانیکی جهت حرکت خطی مورد استفاده قرار می گیرد. حرکت خطی بر روی ساچمه ها یا رولر صورت می گیرد. این ساچمه ها در داخل بلوک بین ریل و بلوک از طریق یک مسیر بسته با غلتش خود امکان حرکت دقیق خطی را فراهم می کند. به علت کم بودن مقاومت اصطکاکی (1:50) نسبت به تجهیزات قدیمی در لینیر گاید، جهت به حرکت در آوردن نیروی کمی مورد نیاز است. همین ویژگی باعث می شود توان کمی برای رسیدن به سرعت بالا مصرف گردد. این ویژگی برای حرکت های رفت و برگشتی سریع بسیار مهم می باشد. لینتر گاید ها به دلیل طراحی خاصی که دارند می توانند بار های افقی و عمومی را تحمل نمایند و دقت آن ها وقتی که با بال اسکرو ها به کار می روند، بیشتر هم می شود.. ماشین های با دقت های بالا و ربات ها جابجا کننده و ماشین های سی ان سی و برش و غیره از لاینر گاید ها استفاده می کنند.

در یک سیستم کشویی قدیمی، روغن کاری ناکافی باعث سایش در سطوح تماس می شود.همچنین، یافتن یک نقطه مشخص جهت روانکاری متمرکز دشوار است. در سیستم های لینیر گاید به سادگی توسط مسیرهای تعبیه شده روانکاری به صورت متمرکز انجام می شود. در مقایسه با سیستم های انتقال نیرو قدیمی، لینیرگایدها در مواقع آسیب دیدگی به راحتی قابل تعویض و جایگزینی هستند.

ریل و واگن یا لینیر گاید چیست؟

مشخصات فنی لاینر گاید

لینیر گاید از دو قسمت ریل و واگن تشکیل شده است. ریل از جنس فولاد سختکاری شده و سطح ریل دارای دقت ابعادی و کیفیت بالا می باشد. ریل های لاینر گاید ها در سایز های 15، 20، 25، 30، 40، 55، 65 به صورت استاندارد تولید شده و طول شاخه ها 4 و 5 متری می باشد. این ریل ها باید در سطح های بسیار صافی نصب شوند. از شرکت های مهم سازنده لینیر گاید HIWIN, SKF, THK, ABBA, TBI,REXROTH, STAF, BAHER, NSK, IKO, INA, SBC, CPC, CSK, PMI, PDF, H.S.A.C می باشند.

مشخصات فنی لینیر گاید

نحوه انتخاب لینیر گاید (ریل و واگن)

عواملی که باید برای انتخاب لینیر گاید مد نظر قرار داد عبارت هستند از:

 • بار استاتیکی پایه

تغییر شکل موضعی بین مسیر ریل های حرکت و المنت های نورد مانند ساچمه های واگن ها در اثر فشار زیاد یا بار ضربه ایی سبب ممانعت ازعملکرد صاف خطی لینیرگاید می شود. به طور کلی بار استاتیکی مجاز(بار با اندازه و جهت ثابت) در لینیر ها ی ساکن یا در حال حرکت نباید تغییر شکل دائمی بیش از 0/0001 برابر قطر عناصر نورد و ساچه ها ایجاد کند.

 • بار استاتیک لحظه ایی مجاز

در واقع بار استیکی که در یک جهت و اندازه معین، بیشترین تنش را روی عناصر نورد ایجاد می کند، که در سه جهت MR و MP و MY تعریف می شود.

بار استاتیک لحظه ایی مجاز لینیر گاید

 • ضریب ایمنی باراستاتیکی

این شرایط هنگامی اعمال می شود که سیستم راهنما ثابت باشد یا در سرعت کم باشد. ضریب ایمنی استاتیک، که بستگی به شرایط محیطی و عملیاتی دارد، باید مورد توجه قرار گیرد. مقدار این فاکتور در دیتا شیت فنی لینیر گاید ها از فرمول زیر محاسبه می شود:

.Fsl=C0/P

 1. .Fsl = ضریب ایمنی استاتیک برای بار ساده
 2. C0 = درجه بار استاتیک (KN)
 3. = بار کاری محاسبه شده (KN)
 • ضریب ایمنی بار دینامیکی

ضریب ایمنی بار دینامیکی بیشترین باری که سبب تغییر جهت لینیر گاید عامل مهمی است که برای محاسبه عمر مفید مسیر راهنمای خطی استفاده می شود. در واقع ضریب ایمنی بار دینامیکی در لینیر گاید ها حداکثر باری که به ازای عمر اسمی 50 کیلومتر برای ساچمه ها و 100 کیلومتر برای رول ها یا غلتک ها، تغییر جهت و اندازه نمی دهد.

 • بارهای کاربردی

عوامل مختلفی در محاسبه بارهایی که روی یک راهنمای خطی عمل می کنند تأثیر می گذارد مانند موقعیت مرکز جسم، جاذبه، موقعیت رانش و نیروهای اینرسی در زمان شروع و توقف. برای بدست آوردن مقدار بار صحیح، هر کدام شرایط بار باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

 • اصطکاک

ضریب اصطحکاک برای یک سیستم لینیر گاید خطی با ساچمه یا رول 50/1 برابر سیستم های قدیمی است. به طور کلی، ضریب اصطکاک راهنمای خطی نوع ساچمه ایی حدود 0.004 و نوع غلتک حدود 0.003 است.

 • روغن کاری

درصورت عدم روغن کاری به موقع و کافی سیستم های حرکتی لینیر گاید ها، به دلیل افزایش اصطحکاک و حرارت بین ساچمه و رول ها عمر اسمی، کاهش می باید. روانکاری باعث کاهش اصطحکاک بین غلتک یا ساچمه ها با سطح تماس و عدم ایجاد سایش و ضد خوردگی و همچنین افزایش طول عمر اسمی سیستم می شود.

روغن کاری لینیر گاید یا ریل و واگن

عمر مفید لینیر گاید ها

هنگامی که مسیر حرکت و عناصر نورد یک راهنمای خطی به طور مداوم تحت تنش های مکرر قرار می گیرند، سطح مسیر حرکت ریل خستگی نشان می دهد، پوسته پوسته شدن در نهایت رخ خواهد داد. به این حالت پوسته پوسته شدن، خستگی می گویند. عمر یک لینیر گاید به عنوان کل مسیر طی شده تا ظهور خستگی در سطح مسیر حرکت یا غلت زدن مشخص می شود.

————————————————————————————————————————
فروشگاه اینترنتی راستان کالا یکی از فروشگاه های آنلاین ایران است که در زمینه :
فعالیت میکند.
فروشگاه اینترنتی راستان کالا
شرکت فنی مهندسی راستان با هدف کسب رضایت شما مشتریان عزیز، محصولات خود را به صورت انحصاری ، بدون واسطه و با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت ارائه میدهد. همچنین سیستم مشاوره 24 ساعته به منظور انتخاب بهترین راه حل پروژه های صنعتی و انتخاب بهترین محصول با توجه به نیاز مشتریان، برای شما عزیزان در نظر گرفته است.
برای دیدن جدیدترین محصولات به اینستاگرام ما بپیوندید.
————————————————————————————————————————

واگن هایوین سایز 25 HG هایوین تایوان HIWIN

موجودی/قیمت با تماس ۰۹۱۵۱۵۷۸۷۷۹

نمایندگی انحصاری UNIQUE

شرکت راستان نمایندگی انحصاری فروش اینورترهای استنسون یونیک در شرق کشور می باشد

این محصول تولید داخل ایران است و دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد

کوکی چیست؟

 

کوکی‌ها چیزی بیشتر از یک فایل متنی که بر روی کامپیوتر یا موبایل شما ذخیره می‌شوند نیستند. این فایل توسط مرورگر خوانده می‌شود و در آن اطلاعاتی در باره‌ی وب‌سایت‌ مانند مشخصات ورود به سایت و تنظیمات سفارشی شده‌ی کاربر ذخیره می‌شود. در کوکی‌ها همچنین اطلاعات دیگری که وب‌سایت‌ها برای شناسایی کاربر و ارائه‌ی خدمات بهتر به آن نیاز دارد، قرار می‌گیرد. وقتی یک وب‌سایت را باز می‌کنید، درخواستی به مرورگر شما ارسال می‌شود تا فایل کوکی بر روی هارد دیسک ذخیره شود و از آن پس اطلاعات مورد نیاز وب‌سایت برای شناسایی کاربر و ارائه‌ی خدمات اختصاصی شروع می‌شود. مثلا اگر به فروشگاه اینترنتی مراجعه کرده باشید حتی بدون اینکه ثبت نام کرده باشید یا در فروشگاه وارد شده باشید می‌توانید سبد خرید خود را پر کنید. حتی اگر صفحه را ببندید و مجددا آن را باز کنید باز هم محصولاتی که به لیست خرید خود اضافه کرده بودید همچنان در سبد خرید دیده می‌شوند. این کار به کمک کوکی‌ها انجام می‌شود. در واقع در مراجعه‌ی بعدی به وب‌سایت یا یکی از صفحات آن، ابتدا سایت از مرورگر می‌خواهد که فایل کوکی ذخیره شده بر روی حافظه کامپیوتر یا موبایل شما را باز خوانی کند و اگر وجود نداشت آن را ایجاد کند.

دلیل وجود کوکی‌ها این است که هر درخواست در پروتوکل HTTP از درخواست بعدی مستقل است و سرورها نمی‌توانند درخواست‌های متعدد کاربران را دسته بندی کنند. با ذخیره‌ی فایل کوچکی از اطلاعات مربوط به کاربر این مسئله حل می‌شود و درخواست‌های هر کاربر از یکدیگر جدا می‌شوند.

در حالت کلی دو نوع کوکی وجود دارد: کوکی‌های که مستقیما به وب‌سایتی که باز کرده‌اید تعلق دارند و از آن‌ها با عنوان first-party Cookie یاد می‌شود و کوکی‌هایی که به واسطه‌ی کدهای جاوااسکریپ و برای ثبت فعالیت‌های کاربر ایجاد می‌شوند و عموما برای سرویس‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند به این کوکی‌های third-party Cookie گفته می‌شود.

آیا کوکی‌ها حریم شخصی کاربران را نقض می‌کنند و نباید از آن‌ها استفاده کرد؟

براساس آنچه در ابتدای مقاله خواندید، کوکی‌ها توسط وب‌سایتی که از آن بازدید کرده‌اید ساخته می‌شود و تا وقتی که اطلاعات شخصی خود را در اختیارِ وب‌سایت مورد نظر قرار نداده باشید، کوکی‌ها نمی‌توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند.

بیشتر کوکی‌ها تنها برای تشخیص شما و حفظ زمان ورود شما به سایت استفاده می‌شود و رمز عبور شما در کوکی‌ ذخیره نمی‌شود و تنها در آن نام کاربری یا ID اختصاصی که وب‌سایت آن را می‌شناسد در کوکی‌ها ذخیره می‌شود. اگر هم وب‌سایتی رمز عبور شما را در فایل کوکی ذخیره کند پیش از ذخیره کردن آن، رمز عبور را رمزگذاری و هش (Hash) می‌کند تا کسی نتواند رمز عبور شما را متوجه شود. همچنین اطلاعات موجود در کوکی‌ها تنها در اختیار خود وب‌سایت مورد نظر شما قرار می‌گیرد و قرار نیست وب‌سایت‌های دیگر بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

پس اساسا کوکی‌های first-party حریم شخصی کاربران را نقض نمی‌کنند. از سال ۲۰۱۱ اتحادیه اروپا و امریکا قانونی وضع کردند که وب‌سایت‌هایی که به مردم این کشورها سرویس می‌دهند اگر کوکی بر روی کامپیوتر کاربر ذخیره می‌کنند که فعالیت‌های کاربر را تحت نظر می‌گیرد، باید پیش از ذخیره‌ی آن از کاربر تایید بگیرند. این موضوع بیشتر مربوط به کوکی‌های third-party است که برای تبلیغات فعالیت‌های کاربر را ردیابی می‌کنند.

شاید شنیده باشید که از کوکی به عنوان ویروس، بد افزار یا پاپ‌آپ یاد می‌شود، آیا کوکی می‌تواند مضرر باشد؟

کوکی‌ها تنها یک فایل متنی ساده هستند، نه امکان اجرای آن‌ها وجود دارد و نه حتما می‌توانند به دیگر اطلاعات ذخیره‌ شده‌ی کاربر دسترسی داشته باشند اما بسیاری از کاربران تصور می‌کنند کوکی حاوی ویروس یا بد افزار جاسوسی است. دلیل این موضوع آن است که تبلیغات منفی بر اساس اطلاعات ناقص در این باره انجام شده است. شاید هم دلیل این موضوع این باشد که نرم‌افزارهای ضد ویروس در زمان اسکن فایل‌ها، بعضی از کوکی‌ها که برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند را کد جاسوسی می‌دانند و نسبت به حذف آن‌ها اقدام می‌کنند.

اما این موضوع که از کوکی‌ها می‌توان برای پخش تبلیغات اسپم یا حتی تبلیغات پاپ‌آپ استفاده کرد حقیقت دارد. تبلیغ کنندگان می‌توانند از کوکی‌ها برای ردیابی کردن آنکه چه پاپ‌پاپی قبلا توسط کاربر مشاهده شده و چه تبلیغی برای وی پخش شود، استفاده کنند. اما کوکی‌ها به تنهایی نه پخش کننده‌ی تبلیغ هستند و نه حاوی بدافزار یا پاپ‌آپ هستند. از کوکی‌ها برای ردیابی کاربر و پخش هدفمند تبلیغات استفاده می‌شود و در واقع آن‌ حاوی هیچ تبلیغی نیستند.

پس کوکی‌ها به خودی خود نه تنها مضرر یا خطرناک نیستند بلکه برای استفاده از امکانات سایت‌ها ضرروی بوده و در تجربه‌ی کاربری تاثیر محسوسی دارند.

ویروس‌ها یا بدافزارها می‌توانند درون کوکی‌ها را بخوانند

تصور غلط دیگری که در باره‌ی کوکی‌ها وجود دارد این است که کوکی‌ها بد هستند چرا که اگر دستگاه شما ویروسی شود، ویروس‌ها می‌توانند درون کوکی‌ها را خوانده و اطلاعات کاربر را بدست آورند. این مفهوم غیرمنطقی است چرا که اگر کامپیوتر شما ویروسی شده باشد، بیشتر از آنکه نگران دزدیده شده اطلاعات موجود در کوکی‌ها باشید باید نگران دیگر اطلاعات ذخیره شده خود در کامپیوتر باشید. اما با این حال ویروس‌ها می‌توانند اطلاعات درون کوکی‌ها را مطالعه کنند، اما اگر رمز عبوری در کوکی‌ها ذخیره شده باشد، این رمزها بصورت رمزگذاری شده ذخیره می‌شود و از این طریق کسی نمی‌تواند به رمز عبور شما دسترسی پیدا کند.

کوکی‌ها برای ورود به اکثر سایت‌ها ضروری هستند

اکثر وب‌سایت‌های دنیا برای ورود لاگین کردن کاربر به سایت به کوکی نیاز دارند و اگر کوکی‌ها را غیر فعال کنید، امکان ورود به سایت وجود نخواهد داشت. البته در نظر داشته باشید که بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی، توکن (Token) مربوط به هر کاربر را در آدرس URL ذخیره می‌کنند، اما این کار چندان رایج نیست. به این کوکی‌ها first-Party گفته می‌شود. چراکه این کوکی‌ها متعلق به همان وب‌سایتی است که در حال بازدید از آن هستید.

کوکی‌ها برای تبلیغات و ردیابی کاربران استفاده می‌شوند

بله این موضوع حقیقت دارد. از آنجایی که کوکی‌ها با هر بار باز کردن صفحه اطلاعاتی را به وب‌سایت ارسال می‌کنند، برخی از سیستم‌های تبلیغاتی از آن‌ها استفاده می‌کنند تا تبلیغات هدفمند را برای شما به نمایش در آورند. البته این بدین معنی نیست که سرویس‌های تبلیغاتی می‌توانند درون کوکی‌هایی که شما بازدید کرده‌اید را بخوانند، آن‌ها می‌توانند درون کوکی‌های خود را بخوانند، اما از آنجایی که این سرویس‌های تبلیغاتی بعضا از کدهای جاواسکریپت نیز استفاده می‌کنند می‌توانند URLهای صفحاتی که بازدید کرده‌اید را نیز در اختیار داشته باشند که البته این موضوع نیز به کوکی ارتباطی ندارد. در ایران کمتر سرویس تبلیغاتی وجود دارد که تبلیغات را به صورت هدفمند نمایش دهد، اما بسیاری از سرویس‌های تبلیغاتی خارجی، چنین رفتاری دارند و تبلیغاتی را برای کاربر به نمایش می‌گذارند که حدس می‌زنند برای وی جذاب است. به کوکی‌هایی که توسط سرویس‌های تبلیغاتی ایجاد می‌شوند یا به طور کلی به کوکی‌های که توسط خود صفحه‌ای که در حال بازدید از آن هستید ساخته نمی‌شوند، کوکی‌های third-party گفته می‌شود. اکثر مرورگرها قابلیتی را در اختیار شما قرار می‌دهند که به راحتی بتوانید این نوع از کوکی‌ها یا بطور کل کوکی‌ها را غیر فعال کنید.

در نظر داشته باشید که حتی با غیرفعال کردن کوکی‌های مربوط به سرویس‌های تبلیغاتی باز هم آن‌ها می‌توانند بخش بزرگی از اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند. در واقع این سرویس‌ها ترکیبی از آدرس آی‌پی بازدیدکننده، نسخه‌ی مرورگر، موقعیت جغرافیایی و چند فاکتور دیگر را در اختیار دارند و حذف کوکی‌ها تنها قطعه‌ای از پازل بزرگ آن‌ها را حذف می‌کند و مانع عملکرد آن‌ها نمی‌شود. مهم‌ترین و شاید بزرگ‌ترین شرکتی که از چنین بستر پیچیده‌ی تبلیغاتی بهره می‌برد گوگل است که بدون نیاز به این موارد نیز اطلاعات بسیاری از کاربران اینترنت را در اختیار دارد.