مقالات آموزشی

کاربرد سرو موتور

سرو موتور و کاربرد های آن

از سرو موتور در تمام پروسه های کنترلی و عمومی که نیاز به موتور الکتریکی می باشد می توان استفاده کرد، ولی به دلیل قیمت بالای این موتورها از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد تا از آنها استفاده نمود.

ولی در بعضی پروسه ها باید فقط و فقط از سرو موتور استفاده کرد زیرا دقت بسیار بالا، سرعت و عکس العمل سریع، گشتاور متغییر و بالا نسبت به سایر موتورهای دیگر را دارد. سرو موتورها در محدوه کسری از کیلووات تا صدها کیلو وات مورد استفاده قرار می گیرند.

سرو موتور های با توان های پایین اغلب در اتومبیل ها، ماشینهای ابزار و انواع مختلف شیرهای کنترلی استفاده می شود در حالی که سرو موتورهای با توان بالاتر در ماشینهای نورد کاغذ، بالابرها، آسانسورها، ماشینهای تعلیق جرثقیل ها و… مورد استفاده قرار می گیرند.

سرو موتور های با توان کمتر از یک کیلو وات برای ماشین های خاص استفاده می شوند، البته ناگفته نماند که استپر موتورها و موتور های خطی نیز جزو موتور های سرو محسوب می شوند.

در ماشین آلات تولید قطعات الکترونیکی، انواع ماشین آلات  cncفلزات، ماشین آلات  cncطلا و چوب، ماشین آلات بسته بندی و دوخت پلاستیک، ماشین آلات نساجی، انواع ماشین آلات چاپ، انواع روبات های صنعتی، روبات های تجهیزات پزشکی، شبیه ساز خودرو، سینمای ۵ بعدی و ۳ بعدی، ماشین آلات تزریق پلاستیک و … نیز از سرو موتورها استفاده می شود.

همچنین از دیگر کاربرد های سرو موتور ها می توان به سیستم کنترل سطح آب در مخازن کولرهای آبی، سیستم ریلی بکار رفته در پرینتر ها، سیستم کورس کنترل در اتومبیل،  بازوهای صنعتی، سیستم فوکوس خودکار در دوربین ها، سیستم فن های خنک کننده با دور متغییر، اکچوایتورها در هواپیما برای کنترل فلپ ها، سیستم کنترل سرعت موتور های الکتریکی زیر بار و… اشاره نمود.

در تمامی سیستم­های فوق سیستم دائما در حال نمونه گیری از خروجی و جبران سازی احتمالی آن می­باشد تا مطلوب که همان کمیت نظیر درخواست ورودی می باشد حاصل شود.

پیوست ها :

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده و خرید سرو موتورهای  اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده پروژه های انجام شده با سروها توسط مهندسین راستان اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود کاتالوگ ها و دفترچه راهنمای سرو موتورهای  اینجا کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان راهنمای خرید و انجام پروژه های صنعتی اینجا کلیک کنید..

جهت مشاهده محصولات آموزشی راستان و شرکت در کلاس ها اینجا کلیک کنید.

شرکت فنی مهندسی راستان را در اینستگرام دنبال کنید.

جهت بازدید از سایت هلدینگ راستان اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.